Nabożeństwo

Jak wygląda nabożeństwo?

Sobotnie nabożeństwo to czas na uwielbienie Boga. Słuchamy przemów opartych na Piśmie Świętym, śpiewamy i modlimy się. Dokładamy wszelkich starań, by był to czas radosny i odpowiadający na najważniejsze pytania współczesnego człowieka.

JAK WYGLĄDA POCZĄTEK?

Zaczynamy nabożeństwo o godz. 9:30: muzyką, śpiewaniem, słuchaniem tekstu Pisma Świętego.

CZAS NA ROZMOWĘ

Bardzo ciekawym punktem programu jest dyskusja o godz. 9:45. Zdajemy sobie sprawę, że słuchanie to nie wszystko. Podczas dyskusji jedna osoba, kierująca rozmowę prowadzi tą część nabożeństwa. Każdy może się wypowiedzieć i zabrać głos, wcześniej zaś znany jest temat rozmowy – i Ty możesz o nim poczytać przed dyskusją, korzystając z tego linka!

Nabożeństwo składa się z kilku części:
– Refleksja ewangelizacyjna i dyskusja w grupach godz. 9:30 
– Przerwa godz. 10:45
– Kazanie godz. 11:00

Udostępniony za darmo e-book zatytułowany jest „Lekcje Biblijne” ze względu na charakterystykę tej części nabożeństwa – może ona przypominać szkołę. Z tym, że tu nie ma ocen, wyższych i niższych klas czy złych odpowiedzi. Po prostu usiądź na wybranym przez siebie miejscu, posłuchaj i – jeśli masz ochotę– śmiało włącz się w dyskusję!

CZAS NA SŁUCHANIE

Podczas refleksji ewangelizacyjnej słuchamy o działalności ewangelizacyjnej naszego Kościoła w Bielsku i na świecie.

Kazanie w godz. 11:00-12:00. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu i ogłoszeniach, zaproszona osoba (raz na miesiąc jest to pastor Mariusz Merkis – opiekun balińskiego Kościoła) wygłasza refleksję biblijną (kazanie).Tu możesz posłuchać archiwalnych nagrań.

Starszy zboru - Tadeusz Mamica

Dwa razy podczas nabożeństwa przeprowadzana jest dobrowolna kolekta. Zawsze po nabożeństwie istnieje możliwość porozmawiania z mówcą – czeka na Ciebie przy wyjściu i z przyjemnością odpowie na wszelkie pytania.

Nabożeństwo odbywa się w każdą sobotę przy ul. Wąskiej 36. Wszyscy są mile widziani, bez względu na poglądy czy pochodzenie.